Jasny nalot na gardle i podejrzenie anginy

Witam chyba mam angine . Takzwany biały jasny nalot na gardle. Czy są jakieś domowe sposoby na złagodzenie objawów iy czy są jakieś lekarstwa bez recepty bo lekarz przyjmie mnie dopiero za 3 dni???

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Jeśli to faktycznie angina, czyli choroba wywołana przez bakterie leczeniem jest antybiotykoterapia. Aby złagodzić dolegliwości proszę wypijać dużą ilość płynów. Może Pan też stosować leki działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo jak paracetamol, czy też preparaty do ssania o miejscowym działaniu. Proszę o nie pytać w aptece.
Pozdrawiam