Jazda konna dla 5-latki

Czy jazda konna dla dziewczynki w wieku 5 lat może mieć wpływ na jej ukształtowanie ciała w przyszłości, zwłaszcza bioderek ?

Nie – zakładam, że są to zajęcia w tygodniu dostosowane do wieku rozwojowego dziecka a nie 8 godzin dziennie. Przy ogólnej pozostałej aktywności spontanicznej dziecka 5 letniego jazda konna podbuduje koordynację i wzmocni mięśnie posturalne. Jest więcej oczywiście zalet rekreacyjnej jazdy konnej. Pozdrawiam serdecznie.