Jazda na rowerku treningowym a brak efektów odchudzania

od kilku tygodni jezdze na rowerku treningowym i moja waga ani drgnie i pytam czemu?odrzucilam weglowodany,kolacje,fastfoody.jezdze ok 40-45min.jak lepiej zeby schudnac szybko na malym obciazeniu czy powoli na duzym?mam 8 poziomow.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prawdopodobnie kaloryczność w Pani diecie jest nadal zbyt wysoka. Może Pani ćwiczyć 45 min bez przerw na lekkim obciążeniu lub 3 x 15 minut szybko na dużym. Polecam obliczyć ilość energii w Pani diecie. Pozdrawiam

Witam. Dużo lepszym wyznacznikiem niż sama masa ciała była by analiza składu masy ciała, dlatego, że podczas aktywności fizycznej, tkanka tłuszczowa zmienia się w tkankę mięśniową (na analizie widać zmiany tych proporcji). Waga dalej jest taka sama, a różnice widać po zmianie sylwetki, jest smuklejsza, a ubrania luźniejsze.

Witam serdecznie,

Należałoby prześledzić dotychczasową Pani dietę. Być może pomimo regularnych ćwiczeń Pani dieta, która stanowi 70% sukcesy w walce o wymarzoną sylwetkę, jest nieodpowiednio zbilansowana a jej kaloryczność drastycznie mała lub zbyt wysoka. Chętnie prześledzę Pani jadłospis i wskażę ewentualne błędy. Jeżeli wyraża Pani zainteresowanie analizy jadłospisu można przesłać mi na maila przykładowy ale dokładny jadłospis z danego dnia.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk