Jazda rowerem i na nartach po operacji przepukliny pępkowej

Kiedy można wsiąść na rower i narty po operacji przepukliny pępkowej, która była na tyle nieskomplikowana, że nie trzeba było nawet ruszać otrzewnej. Rozejście mięśnia prostego było lekko nad pępkiem i zszycie jest na ok. 3 cm. długości. Operacja była 28 września br. używam pasa ściągającego, jestem pracownikiem umysłowym, rower uprawiam na płaskim terenie.

Witam. Pełne wyleczenie nastąpi po powstaniu zrostu łącznotkankowego i po nabraniu przez niego pełnej wytrzymałości. Ten proces trwa różnie długo i zależy od indywidualnych własności organizmu. Zadziałanie wzmożonej nadmiernie tłoczni brzusznej może zaowocować rozejściem się tegoż zrostu i nawrotem przepukliny. Zalecam rozsądek w dźwiganiu przez okres kilku miesięcy.