Jazda samochodem po operacji dużej przepukliny brzusznej z użyciem siatki

Po jaki czasie od operacji dużej przepukliny pooperacyjnej brzusznej z użyciem siatki można jeździć samochodem? Czy może stać się coś z siatka jeżeli zdarza mi się kichać lub zakaszleć 1,5 miesiąca po operacji?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

SZanowny Panie - po wszepieni siatki moę Pan w chwili obecnej jeździć samochodem. Kichanie, kaszel - nie powinny niczmienić.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam! wg. badań amerykańskich, jednym p.wskazaniem do jazdy samochodem jest ból. Do czasu jego ustąpienia nie powinno się prowadzić samochodu, ponieważ ból może ograniczać zdolność na reakcję na sytuacją na drodze. Pozdrawiam