Jazda samochodem w zaawansowanej ciąży

Jestem w zaawansowanej ciąży. Czy mogę prowadzić i czy powinnam zapinać pasy w samochodzie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma przeciwwskazań do podróży i prowadzenia samochodu. Z medycznego punktu widzenia powinna Pani zapinać pasy bezpieczeństwa, dbając jednak o to, aby dolny pas przechodził pod brzuchem, a nie przez środek brzucha.