Jęczmień na oku a pocieranie go złotem

Witam, mam jęczmień na oku. Czy tarcie złotą obrączką może jakoś pomóc? Moja babcia mówi, że tak... ale nie wiem, czy to nie typowy zabobon. Będę wdzięczna za odpowiedź, czy tarcie złotem po jęczmieniu pomoże. A może zaszkodzi? Jeśli tak to dlaczego?

Witam serdecznie.
Nie ma udowodnionych medycznie przesłanek, że leczenie jęczmienia poprzez pocieranie złotem jest skuteczne. Takie leczenie nie wydaje się jednak niebezpieczne. Jęczmień może ustąpić samoistnie - pęknąć, uwalniając ropę, lub zaschnąć. Leczenie ogranicza się do stosowania ciepłych kompresów bądź maści z neomycyną.