Jednoczasowe noszenie okularów i soczewek kontaktowych

Witam, Chciałbym zapytać czy można jednocześnie nosić okulary i soczewki kontaktowe? Zależy mi na soczewkach gdyż aktywnie uprawiam sport, piła nożna, siatkówka i bieganie i bez okularów podczas gier bardzo trudno mi jest normalnie skupic sie na grze. Mam 22 lata. Wada wzroku -1,5.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pan do uprawiania sportów zakładać soczewki a później je zdejmować, zamieniając na okulary.
Pozdrawiam