Jednoczasowe stosowania tabletek antykoncepcyjnych Midiana i antybiotyku Taromentin

Od dzisiaj biorę antybiotyk- Taromentin.Jestem teraz w 3 tygodniu brania tabletek Midiana, opakowanie skończy mi się w niedzielę. Mam normalnie brać tabletki do końca tygodnia, zrobić tygodniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie? I przez tydzień brania antybiotyku i tydzień po dodatkowo się zabezpieczać? Można normalnie zrobić przerwę w tabletkach pomimo brania antybiotyku? Część leczenia antybiotykiem wypada mi pod koniec 3 tygodnia,a część podczas przerwy. Czy trzeba łączyć opakowania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powinna Pani postąpić dokładnie tak jak Pani napisała, tj. przyjąć tabletki do końca, zrobić 7 dniową przerwę oraz zabezpieczać się dodatkowo w czasie stosowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu. Nie ma potrzeby łączenia opakowań.