Jednoczasowe stosowanie Euthyrox i picia kawy

Witam. Czy biorąc eutyrox moge jednocześnie pić kawę , czy tez konieczne jest odczekanie te pól godziny?czy to ma jakiś istotny wpływ na wchlanianie leku? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę odczekać ok. 20, a najlepiej 30 min od połknięcia Euthyroxu do wypicia kawy. Kawa pogarsza wchłanialność leku, a więc i osłabia jego działanie. Lek powinna Pani popijać wodą.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz