Jednoczasowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i Alpicort

Witam. Od trzech dni stosuję Alpicort E. Biorę jednocześnie Regulon. Nie mam zamiaru już więcej stosować Alpicortu E. Ostatni raz użyłam wczoraj wieczorem. Czy zawarte w Alpicorcie estrogeny przenikają do krwi w takim stopniu, że tebletki anty mogą nie działać? Wczoraj doszło do stosunku, czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie powinno się stosować powyższych leków jednocześnie. Nasila to bowiem terapeutyczne i toksyczne działanie glikokortykosteroidu zawartego w preparacie Alpicort. Nie ma to jednak wpływu na skuteczność tabletek - ryzyko ciąży nie jest zwiększone.