Jednoczesna antykoncepcja i antybiotyk

Biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4 właśnie zaczęłam brać tabletki placebo, co potrwa jeszcze 3 dni potem powinnam zacząć nowe opakowanie. Lekarz przepisał mi antybiotyk (C****) na 7 dni, czy jest sens zaczynania nowego opakowania skoro przez pierwsze 4 dni i tak będę brała antybiotyk, więc chyba całe opakowanie może być nieefektywne? Czy lepiej odstawić tabletki na miesiąc i zacząć brać w przyszłym?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Faktycznie, C**** zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. W trakcie antybiotykoterapii zaleca się stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Od Pani zależy czy przerwie Pani przyjmowanie tabletek, czy będzie Pani dodatkowo używać prezerwatywy.

Pozdrawiam.