Jednodniowa biegunka u 4-letniego dziecka

witam, mam pytanie dotyczące jednodniowej biegunki u dziecka.żadnych objawów więcej dziecko normalnie jest wesołe energiczne.obie moje córki ostatnio miały taką przypadłość w odstępie tygodnia najpierw jedna a tydzień druga.czym może być to spowodowane?nie jadły nic o mogło by im zaszkodzić,nic nowego,dbamy o higienę.dziewczynki mają prawie 4 lata.niedawno zaczęły uczęszczać do przedszkola.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną jednodniowej biegunki mógł być błąd dietetyczny. Nie można wykluczyć infekcji wirusowej. Jeśli dolegliwości nie nawracają to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty pediatry.