Jednodniowe opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

witam, mialam zaczac kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych wczoraj w godzinach popołudniowych ale niestety apteka w której miałam w depozycie recepte z góry na pół roku i tabletki musialam zakupić dopiero dzisiaj i moje pytanie dotyczy skuteczności antykoncepcji i co powinnam teraz zrobić by nie zajść w nie planowaną ciąże. z góry dziekuję za odpowiedz. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku proszę zażyć pierwszą tabletkę najszybciej jak to możliwe, nawet gdyby oznaczało to przyjęcie dwóch tabletek na raz. Przez kolejne 7 dni proszę się natomiast zabezpieczać dodatkowo. Proszę tylko pamiętać, że jeśli w ciągu 7 dni przed zapomnianą tabletką doszło do stosunku, to ryzyko ciąży istnieje.