Jednorazowe plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Od pół roku stosuje tabletki antykoncepcyjne. 17 czerwca rozpoczełam kolejne opakowanie, ale z 10 godzinnym opóźnieniem. W kolejnej przerwie w dniu spodziewanego krwawienia uprawiałam seks, jednak to krwawienie pojawiło się dopiero 2 dni później. Następne opakowanie rozpoczęłam prawidłowo, ale ok 10 dnia pojawiło się jednorazowe plamienie. Wczorajszy test ciążowy wyszedł negatywny, ale robiłam go popołudniu. Możliwe, że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.