Jednorazowe połknięcie tabletki Propranolol przy częstoskurczach

Od 5 lat miewam częstoskurcz, rzadko, raz na kilka miesięcy ale z bardzo wysokim tętnem. Przy ostatnim dostałam propranolol 40 z zaleceniem wzięcia w razie kolejnego ataku. W ciągu ostatniego tygodnia miałam dwa mniejsze ataki (tętno ok. 150) i przy drugim połknęłam tabletkę. Pomogło, w ulotce jednak wyczytałam, że tego leku nie powinno się odstawiać nagle bo grozi to powikłaniami. Czy takie jednorazowe połknęcie tabletki od czasu do czasu nie zaszkodzi? Na częstoskurcz zadziałał świetnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Sądzę, że co do odstawienia tego leku to bardzie tyczy się do sytuacji gdy lek jest przyjmowany przewlekłe a nie tak jak teraz zalecił lekarz prowadzący,