Jednorazowe przyjęcie kokainy przez kobietę w ciąży

witam mam problem ,dowiedzialam sie ze jestem w ciazy raz bralam kokaine czy moze to wplynac na rozwoj mojego dziecka.blagam pomozcie bardzo sie boje

Witam! W pierwszych tygodniach ciąży kokaina może spowodować głównie obumarcie zarodka. Jeśli mimo jej zażycia dziecko przeżyło, mało prawdopodobne jest, że jednorazowy incydent uszkodził ważne dla życia struktury organizmu dziecka. Zażywanie kokainy jest o wiele bardziej groźne w późniejszych tygodniach ciąży, gdyż narkotyk zwęża naczynia macicy i doprowadza do silnego niedotlenienia dziecka. Proszę pamiętać, że wszystkie narkotyki, papierosy i alkohol przyjmowany w ciąży nawet w niewielkich ilościach mogą przyczynić sie do uszkodzenia nieodwracalnego uszkodzenia płodu.