Jednorazowe skoki poziomu cukru w 8. miesiącu ciąży

Witam serdecznie. jestem w 8 miesiącu ciąży i stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Stosuję dietę niezbyt rygorystyczną ponieważ cukry po posiłkach utrzymują się na dobrym poziomie. Zdarza się jednak np 2 razy w tygodniu że 2 godz po kolacji mam cukier 140, raz zdarzyło mi się że wyższy (glukometr za każdym razem pokazuje inaczej). Czy takie jednorazowe wyskoki cukru mogą zaszkodzić dziecku na tym etapie ciąży? czy powinna zostać wdrożona insulina?

O włączeniu insuliny będzie decydować prowadzący diabetolog. Jeśli to incydentalnie wzrosty glikemii były spowodowane błędami diety to należy ich więcej nie powtarzać. Jest wielce prawdopodobne, że w dalszym przebiegu ciąży insulinoterapia będzie konieczna skoro cukrzycę ciążową wykryto już tak wcześnie. Zapotrzebowanie na insulinę narasta bowiem istotnie w 2. u 3. trymestrze.