Jednorazowy brak krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych placebo

Witam! Aktualnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yaz, po drugim opakowaniu tabletek nie wystąpił u mnie okres (jestem na 4 tabletce placebo, a okresu nie ma). Podczas przyjmowania drugiego opakowania tabletek raz współżyłam z mężczyzną i było to dwa tygodnie temu. Czy mogę być ciąży? Wcześniej przyjmowałam 3 miesiące Cilest, ale lekarz zmienił mi tabletki, ponieważ miałam po nich plamienia, przed Cilestem przyjmowałam przez wiele lat Yasminelle. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z okresem pomiędzy opakowaniami tabletek.

Witam, jednorazowy brak krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek placebo nie musi być objawem niepokojącym. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, to ryzyko ciąży jest znikome. Należy jednak podkreślić, iż antykoncepcja hormonalna, choć najskuteczniejsza, nie daje pełnego zabezpieczenia. W obecnej sytuacji wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Negatywny wynik zezwoli na kontynuację antykoncepcji. W przypadku brak krwawienia w następnym cyklu, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam