Jednorazowy stosunek a ryzyko ciąży

Czy istnieje ryzyko ciąży, kiedy doszło do jednorazowego włożenia penisa do pochwy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak istnieje takie ryzyko. Jest ono małe ale nie można go wykluczyć.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosunku (nawet krótkiego) bez zabezpieczenia należy liczyć się z ryzykiem ciąży. Trudno w wartościach liczbowych określić prawdopodobieństwo ciąży w tym konkretnym przypadku. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.