Jednorazowy wysiłek fizyczny a ryzyko poronienia

Witam Czy jednorazowy intensywny wysiłek fizyczny min. skoki przez skrzynie, rzucanie piłką, bieganie na czas , skoki przez płotki itp. mogą doprowadzić do poronienia 8-10 dniowej ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo poronienia prawidłowo rozwijającej się ciąży po jednorazowym wysiłku fizycznym. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.