Jednorodna echogeniczność miąższu w USG tarczycy

bardzo proszę o interpretację wyniku usg tarczycy. tarczyca granicznej wielkosci/objętość gruczołu ok.20ml,typowej lokalizacji, o dosc jednorodnej echogeniczności miąższu. z cieśni wychodzi guzek litowo-płynowy,nie jednorodny o wym.ok.30*26*18mm. w obrębie prawego płata dwie drobne zmiany ogniskowe hypoechogenne o średnicy ok.3mm, w lewym płacie hypoechogenna zmiana ogniskowa ok.9mm srednicy oraz zwapnienie ok.4mm

Wynik musi zostać zinterpretowany przez endokrynologa prowadzącego (ważne poziomy hormonów tarczycy we krwi). W zakresie cieśni znajduje się duża zmiana guzowata, która zapewne będzie wymagała biopsji cienkoigłowej z interpretacją cytologiczną. Guz jest duży, więc po biopsji trzeba wziąć pod uwagę leczenie operacyjne w zależności od wyników dodatkowych.