Jednorodna echostruktura i nieznacznie obniżona echogeniczność

Witam, mam 25 lat, w badaniu USG tarczycy stwierdzono jednorodną echostrukturę i nieznacznie obniżoną echogeniczność oraz wymiary : -prawy płat: 12 x 14 x 30mm -lewy płat: 11 x 12 x 28 mm -cieśń o grubości do 5 mm O czym świadczy tak mała tarczyca przy wynikach TSH 0,78 i anty TPO <10 IU/ml? Mam również stwierdzone PCOS [Prolaktyna 37,32 ng/ml (norma do 23,30 oraz Testosteron 1,10 ng/ml (norma do 0,80 ng/ml)]. Czy jedno z drugim może mieć związek?

Szanowna Pani,
czynność tarczycy w tych badaniach jest w normie. Pomiar tarczycy w USG różni się w zależności od tego kto i na jakim sprzęcie to ocenia.
Z tego opisu USG zwraca uwagę niejednorodność echostruktury tarczycy. Na pewno to badanie trzeba będzie powtórzyć za jakiś czas.
Pozdrawiam
dr R.anielski