Jednostronny ból głowy i prawego oka

Witam . od pewnego czasu dokucza mi jednostronny ból głowy ( prawa) do tego pobolewa oko prawe . Bylam u neurologa. badanie neuro w porządku . Rezonans dopiero w kwietniu . mam astygmatyzm, niskie cisnienie, skolizoe i stwierdzona nerwice. dziś rano obudziłam się z ogromnym bólem prawej ręki od łokcia w dół jakby kość . Bol utrzymuje sie cały dzien. Czy moje schorzenia są jego powodem czy szukać innego źródła ?

Witam,

Zaburzenia nerwicowe mogą objawiać się w postaci dolegliwości bólowych różnych okolic ciała.
Nie napisała Pani, jaki rodzaj nerwicy został zdiagnozowany i przez kogo.
Zachęcam w każdym razie do rozważenia podjęcia psychoterapii, gdyż jest podstawową metodą leczenia zaburzeń z tego kręgu.

Pozdrawiam serdecznie

WItam serdecznie, takie objawy somatyczne - ( nerwobóle ) mogę pochodzić od
nerwicy, jeżeli to co u Pani stwierdzono to nerwica lękowa lub wegetatywna.
Na tę chorobę należy się leczyć psychoterapeutycznie. Sugeruję aby Pani przyjechała do
Warszawy w najbliższą sobotę i przebadała się u mnie. Pozdrawiam i życzę zdrowia

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd... Rozpoznanie stawia się na podstawie tego co opisuje pacjent.
W przypadku bólów głowy najczęściej wynik badania neurologicznego jest prawidłowy, wynik badania MRI też.