Jedzenie arbuza przy odchudzaniu

Czy mogę jeść dużo arbuza przy odchudzaniu? Słyszałem dwa kompletnie różne stanowiska - jedno że jak najbardziej bo to sama woda i nie jest kaloryczny a drugie że arbuz ma b wysoki indeks glikemiczny i nie służy odchudzaniu. Jak jest naprawdę. Proszę o odpowiedź dietetyka.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
jeden typowy kawałek arbuza (ok. 300-350 g) to ok. 130 kcal (30 g węglowodanów). Można to potraktować jako "podwieczorek" lub zamiennik czegoś słodkiego.
Co do indeksu glikemicznego - zgadza się, jest on wysoki. Jednakże właśnie ze względu, że jest tam dużo wody - ładunek glikemiczny arbuza jest niewielki - co oznacza, że owoc ten nie jest "szkodliwy" i może być spożywany od czasu do czasu (tak jak wyżej napisałem) nawet przy odchudzaniu.

Witaj, Arbuz, podobnie jak inne produkty jest dozwolony podczas odchudzania. Jest dość zdrowym owocem - zawiera dużo wody, likopen, karoten i inne witaminy oraz minerały. Arbuz podobnie jak inne produkty zawiera kalorie - 36 kcal/ 100g (około pół szklanki). Dużo osób sądzi że w związku z dużą zawartością wody można jeść bez ograniczeń, i to jest błąd. Arbuz jest słodki i podczas odchudzania gdy go jemy może zastąpić nam słodycze. Arbuza podczas odchudzania można jeść w ramach podwieczorka w ilości około 300-350g. Pozdrawiam, Aneta Kościołek