Jedzenie chleba podczas redukcji wagi

witam, jestem na redukcji wagi. proszę o odpowiedź czy na redukcji można jeść chleb? Jeżeli tak, to jaki wybierać? Czy odpowiednie jest pieczywo razowe? A co państwo myślicie na temat chleba czystoziarnistego??

Witam.
Na diecie redukcyjnej można spożywać pieczywo, ale w ograniczonych ilościach. Najlepiej unikać pieczywa pszennego (białego). Polecam pieczywo ciemne, razowe, pełnoziarniste.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Jak najbardziej. Ciemne, pełnoziarniste pieczywo (a nie barwione karmelem) jest źródłem weglowodanów złożonych i błonnika. Dostarcza energii na długi okres czasu i usprawnia prace przewodu pokarmowego. Do tego pełne ziarna dostarczają witamin i składników mineralnych dlatego ciemne pieczywo jak najbardziej może sie pojawiac w diecie redukcyjnej.

Witam, ilość i dobór pieczywa jest w przypadku diety redukcyjnej bardzo indywidualny, zależy od poziomu energetycznego diety ustalanej indywidualnie. Brakuje w tym poście informacji o ilości zaleconej energii w diecie :( Ale prosze kierować się tym, by pieczywo pochodziło z tzw.grubego przemiału (o ile oczywiście nie ma przeciwwskazań indywidualnych, o czym nie wiem). Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam