Jedzenie chleba razowego na kolację

witam czy osoba chcąc zgubić kilka kilogramów może na kolację jeść chleb razowy? czy na kolację lepiej unikać węglowodanów? jest wiele teorii już nie wiem kogo słuchać...
ponad rok temu

Witam!
To zależy od naszego zapotrzebowania energetycznego, podstawowej przemiany materii, płci, wieku...
Jednak przy dietach odchudzających zaleca się w większości przypadków odstawienie pieczywa i produktów mącznych z kolacji. Zapotrzebowanie mózgu na glukozę- cukier, jest najwyższe rano, później z godziny na godzinę spada, więc kolacja najlepiej jeśli zawiera warzywa, nabiał, nie zaleca się też owoców.