Jedzenie czarnej czekolady

A mogę jeść dziennie pół tabliczki czekolady czarnej 75% czy to za dużo??

Witam, gorzka czekolada to doskonałe źródło przeciwutleniaczy, zawiera mniej cukru niż inne czekolady, jednak zawartość tłuszczu jest nadal wysoka i kalorii ok.500 kcal na tabliczkę. 2 kostki dziennie wystarczą.

Należy spożywać czekoladę z umiarem. Ma dużo tłuszczu a więc sporo kalorii. Do tego kakao jest silnym alergenem dlatego produkty zawierajace je nie powinny być spożywane codziennie. Czekoladę można spożywać 1-2 razy w tygodniu, jednorazowo spożywając powiedzmy pasek takiej czekolady (20g).

Witam serdecznie,

Jeżeli nie ma Pan problemów z wagą, cholesterolem czy poziomem cukru to nie widzę większych przeciwwskazań, ale musi Pan pamiętać iż czekolada, nawet 75%, jest kaloryczna i zawiera sporo tłuszczu oraz cukru.

W razie dodatkowych zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dużo zależy od Pani wagi, zapotrzebowania kalorycznego i wydatku energetycznego. Ważne są również pozostałe posiłki, ile tłuszczu i białka zawierają. Pozdrawiam