Jedzenie czosnku w czasie ciąży

Dzien dobry, czy sa jakies przeciwskazania do jedzenia duzej ilosci czosnku w trakcie przeziebienie albo anginy w ciazy (obecnie 11 tydzien)? Bede bardzo wdzieczna za porade.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spożywanie czosnku w dużych ilościach może doprowadzić do podrażnienia wątroby i błony śluzowej przewodu pokarmowego. Czosnek może także zmniejszać krzepliwość krwi. Dlatego też kobiety w ciąży nie powinny go spożywać w dużej ilości. Nie powinno się przekraczać ilości 2-3 ząbków dziennie.