Jedzenie małych posiłków w krótkich odstępach czasu

Zauważyłam, że bardzo często zdarza mi się jeść dosyć małe posiłki w bardzo krótkich odstępach czasu. Wiadomo, że jedzenie dużych posiłków w dużych odstępach czasu nie jest wskazane, ale czy takie ciągłe podjadanie nie wpływa na organizm negatywnie? Nie są to co prawda słodycze, fast-foody czy inne zapychacze, ale mam właśnie tendencję do jedzenia raczej drobnych ilości i zamiast zalecanych 4-5 posiłków dziennie robi się ich 7-8 (jeśli każdą zjedzoną rzecz liczyć jako osobny posiłek).

Witam,

każdy posiłek powinien być odpowiednio zbilansowany, nie można podjadać bez przerwy. Powinna Pani skupić się na nieco większych, bogatych w składniki odżywcze posiłkach i niech to będzie 5-6 razy dziennie w mniej więcej regularnych odstępach. Jeżeli jest Pani wciąż głodna znaczy to że żaden z posiłków nie był skomponowany prawidłowo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Droga Pani!

Rzeczywiście jedzenie małych objętościowo posiłków, a częściej jest zdecydowanie korzystne dla zdrowia. Jednakże należy pamiętać, że przerwy pomiędzy posiłkami powinny być długości minimum 2h, a maksymalnie 5-6h. Prawidłowe zbilansowanie energetyczne i odżywcze posiłków zapewni Pani brak odczuwania głodu i utrzymanie prawidłowego tempa metabolizmu.

Jeżeli będzie Pani miała problem ze zbilansowaniem posiłków, to zachęcam do kontaktu z dietetykiem.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam. Zbyt częste podjadanie nie jest wskazane, ponieważ w ten sposób ciągle pobudza Pani trzustkę do produkcji insuliny, nawet jeśli są to zdrowe produkty. Być może w Pani diecie jest zbyt dużo węglowodanów, a za mało tłuszczu. Tłuszcz daje uczucie sytości na dłużej i nie napędza apetytu na kolejną przekąskę w krótkim czasie, tak jak węglowodany. Abym mogła Pani pomóc, potrzebny jest wywiad żywieniowo-medyczny. Zachęcam do skorzystania z konsultacji online: www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.