Jedzenie małych posiłków w krótkich odstępach czasu

Zauważyłam, że bardzo często zdarza mi się jeść dosyć małe posiłki w bardzo krótkich odstępach czasu. Wiadomo, że jedzenie dużych posiłków w dużych odstępach czasu nie jest wskazane, ale czy takie ciągłe podjadanie nie wpływa na organizm negatywnie? Nie są to co prawda słodycze, fast-foody czy inne zapychacze, ale mam właśnie tendencję do jedzenia raczej drobnych ilości i zamiast zalecanych 4-5 posiłków dziennie robi się ich 7-8 (jeśli każdą zjedzoną rzecz liczyć jako osobny posiłek).
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Witam,

każdy posiłek powinien być odpowiednio zbilansowany, nie można podjadać bez przerwy. Powinna Pani skupić się na nieco większych, bogatych w składniki odżywcze posiłkach i niech to będzie 5-6 razy dziennie w mniej więcej regularnych odstępach. Jeżeli jest Pani wciąż głodna znaczy to że żaden z posiłków nie był skomponowany prawidłowo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

0

Droga Pani!

Rzeczywiście jedzenie małych objętościowo posiłków, a częściej jest zdecydowanie korzystne dla zdrowia. Jednakże należy pamiętać, że przerwy pomiędzy posiłkami powinny być długości minimum 2h, a maksymalnie 5-6h. Prawidłowe zbilansowanie energetyczne i odżywcze posiłków zapewni Pani brak odczuwania głodu i utrzymanie prawidłowego tempa metabolizmu.

Jeżeli będzie Pani miała problem ze zbilansowaniem posiłków, to zachęcam do kontaktu z dietetykiem.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

0

Witam. Zbyt częste podjadanie nie jest wskazane, ponieważ w ten sposób ciągle pobudza Pani trzustkę do produkcji insuliny, nawet jeśli są to zdrowe produkty. Być może w Pani diecie jest zbyt dużo węglowodanów, a za mało tłuszczu. Tłuszcz daje uczucie sytości na dłużej i nie napędza apetytu na kolejną przekąskę w krótkim czasie, tak jak węglowodany. Abym mogła Pani pomóc, potrzebny jest wywiad żywieniowo-medyczny. Zachęcam do skorzystania z konsultacji online: www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty