Jedzenie mięsa wieprzowego na diecie

Witam ! Mam dwa pytania odnośnie ŁOPATKI WIEPRZOWEJ .. Czy zaliczana jest ona do mięs tłustych, czy chudych i WAŻNIEJSZE pytanie, czy podczas odchudzania można spożywać mięso mielone z łopatki wieprzowej, czy spowoduje ona u mnie tycie ? Nie chcę co chwilę jeść tylko drobiu i ryb, a boję się, że od łopatki wieprzowej przybiorę na wadzę :( Strasznie boję się przytyć od tego rodzaju mięsa ;( Można przy odchudzaniu je spożywać, czy też jest ono zakazane ? Czy zawiera one złe, czy dobre tłuszcze ?

Dzień dobry,

Łopatka wieprzowa ma stosunkowo niewiele tłuszczu w porównaniu z innymi częściami wieprzowiny. Zawiera co prawda tłuszcze nasycone (te złe) ale niewielka ilość tego tłuszczu codziennie nie wyrządzi nam żadnej szkody. Może Pani spożywać i inne mięsa (wszelkiego rodzaju) odcinając widoczne części tłuszczu. Wiadomo, że tłustsze mięsa będą miały więcej kalorii, ale wystarczy wziąć to pod uwagę. 100 g piersi z kurczaka będzie miała ok 100 kcal (2 g tłuszczu), a 100 g łopatki ok 210 kcal (16g tłuszczu). Osobiście często stosuję polędwiczki wieprzowe, proszę spojrzeć na mój przepis: http://www.dietaifitness.pl/2012/10/poledwiczki-w-sosie-kurkowym.html . W odchudzaniu najważneijsze jest unikanie węglowodanów. A nie tłuszczy :)
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach

Witam Panią,

Łopatka wieprzowa jest zaliczana do mięs tłustych i zawiera ,,złe tłuszcze''. Jednak jedzona raz na jakiś czas nie przyczyni się do wzrostu wagi. Oczywiście będąc na diecie lepiej jest wybierać mięsa chude typu kurczak, indyk, cielęcina, chuda wołowina lub ryby lecz tak jak Pani pisze dieta nie może być zbyt monotonna ponieważ w ten sposób szybko spadnie motywacja do odchudzania. Proszę nie liczyć obsesyjnie kaloryczności posiłków a skupić się na regularności spożywanych posiłków, pić dużo wody (1,5-2l) oraz zadbać o systematyczną aktywność fizyczną a waga nie będzie rosła.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk