Jedzenie miodu w ciąży a bakteria botulinowa

Witam, od poczatku ciazy jem 1-2lyzeczki miodu. Miod kupuje u pszczelarza z malej pasieki. Raczej nie jest pasteryzowany. Wiele zrodel poleca spozywanie wlasnie takiego miodu ekologicznego. Ale przeczytalam ze moze on zawierac bakterie botulinowa. Czy moze to negatywnie wplynac na plod i uszkodzic go? Czy to prawda ze ta bakteria jest niszczona w ukladzie pokarmowym matki i nie wplywa na plod? Martwie sie ze przez niewiedze moglam skrzywdzic dziecko. Jestem w 7 tyg. Ciazy.

Proszę u maleństwa do roku nie wprowadzać miodu, jego przewód pokarmowy nie jest jeszcze w pełni dojrzały.
Szczęśliwego rozwiązania życzę!:)