Jedzenie mleka z kaszką a nieprzesypianie nocy u dziecka

Witam, moja 4mc córka potrafiła przespać po 8 godz. w nocy, teraz gdy pije mleko z kaszka ( ok 2 tyg.) potrafi obudzić sie po 3 godz. Myślałam ze działanie kaszki powinno być odwrotne i mała powinna przespać dłużej lub chociaż tyle samo! Co robić ? Dawać wodę zamiast mleka w nocy czy moze spróbować z hunggry milk ( mleko modyfikowane dla głodnych dzieci)

Witam, podała Pani za mało informacji nt. żywienia swojego dziecka. Nie wiem czy karmione jest wyłącznie sztucznie, czy też stosuje Pani żywienie mieszane. Jakie Pani mleko stosuje – zalecane mleko modyfikowane czy mleko krowie (to drugie może wywołać alergię), jaką kaszkę -kukurydzianą czy inną. Czy po 3 godzinach spania dziecko budzi się z boleściami, niepokojem? Czy po nakarmieniu spokojnie zasypia i śpi do rana? Generalnie dopiero od 5 miesiąca wprowadza się kleik ryżowy i kaszkę kukurydzianą oraz mąki z tych zbóż, a dopiero od 9 miesiąca kaszki zawierające gluten. Postępuje się tak na wszelki wypadek, aby zapobiec ewentualnym uczuleniom na białka mleka, nietolerancji laktozy oraz glutenu. Wygląda na to, że zbyt szybko zastosowała Pani karmienie uzupełniające w postaci kaszki. Powody budzenia się mogą też być zupełnie inne. Aby określić przyczyny, potrzebny byłby dokładny wywiad. Dlatego proszę się udać z dzieckiem do pediatry, a później w razie potrzeby do dietetyka. Pozdrawiam