Jedzenie na tle emocjonalnym a chęć odchudzania

Witam Musze zzucic sporo kilogramow, niestety nie potrafie sie opanowac z podjadaniem.Jestem swiadoma tego ze jem na tle emocjonalnym i nawe jesli prubuje sie sama zastopowac przychodza kolejne emocje nienawidze siebie i jem dalej.Czy tabletki uspokajajace moga mi pomoc? Dziekuje i Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Tabletki uspokajające mogą Panią wyciszyć, złagodzić emocje i w związku z tym nie będzie Pani tak często podjadać. Tego typu tabletki wybiera Pani jedynie naturalne. Musi Pani sobie uświadomić że jedzenie nie jest żadna nagrodą, rekompensatą czy lekiem na wszelkie zło. Zajada Pani stresy a potem się stresuję ze zjadła zbyt dużo i powstaje takie błędne koło... Jeżeli nie poradzi Pani sobie sama z danym problemem można zgłosić się o pomoc do psychologa lub dietetyka. Psycholog z odpowiednim podejściem poruszy ta kwestię a dietetyk ułoży Pani zbilansowaną dietę, wystabilizuje poziom cukru i dzięki temu będzie Pani miała mniejszy apetyt. Wizyty kontrolne u specjalistów sprawią że będzie mogła Pani porozmawiać, być może zwierzyć się z problemów. Zachecam do takich spotkać. Musi Pani zaprzestać podjadania ponieważ doprowadzi to Panią do sporej otyłości i wielu chorób z nią związanych.

W razie dodatkowych pytań l zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam.
Jedzenie z powodu tak zwanego stresu jest najczęstszym powodem tycia. Proponuję ustalić sobie godziny posiłków ( 5 dziennie o stałych porach), włączyć ruch np. jazda na rowerze, aerobik. Proszę w chwili stresu postarać się o ruch. Stres powoduje spadek endorfin czyli hormonu radości, który najczęściej podnosimy sobie po przez jedzenie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Julita Krawczyk