Jedzenie, picie i palenie papierosów po wyrwaniu zębów

witam dzis miałem wywrwane 1 1 2 4 6 zeba co mam zrobic co mam jesc i co mam pic i czy moge palic papierosy i co mam zrobic zeby nie krawiło i kiedys sie zagoja?

Witam,
w dniu ekstrakcji nie można palić, proszę niczym nie płukać ust. Jeśli chodzi o pokarmy to letnie (unikamy gorących) - z jedzeniem czekamy min. 2 h po ekstrakcji. Jeśli opatrunek (gazik )trzymał pan 40 min. to krwawienie powinno ustępować, jeśli jednak jest ono obfite ( nie myślę tu o podkrwawianiu) to należałoby udać się do stomatologa (dyżur). Rana będzie goiła się kilka tygodni.