Jedzenie surowych warzyw na śniadanie

Witam. Czytałem gdzieś, że nie powinno się jeść na śniadanie (na czczo) surowych warzyw bo np. pomidor zawiera jakieś kwasy, które zniszczą nasz żołądek. Wymyślili to jacyś bliżej niesprecyzowani "uczeni"...Co Państwo o tym sądzicie ? Czy jeśli na śniadanie codziennie zjem miseczkę surowych warzyw, popijając ciepłą herbatą lub wodą, to coś zagraża mojemu zdrowiu ? Proszę o Państwa odpowiedź. Z góry dziękuję. :)

Dzień dobry,
jeśli jest Pan zdrowy i nie ma specjalnych zaleceń dietetycznych to nie ma powodu do obaw. Herbatę proponuję wypić około 30 minut po śniadaniu (nie popijać nią śniadania). Szklankę wody najlepiej wypić na czczo, od razu po przebudzeniu.

Pozdrawiam