Jedzenie tuńczyka w ciąży

Czy będąc w ciąży mogę jeść tuńczyka z puszki proszę o odpowiedz

Sugerowałabym zrezygnować z konserw rybnych, gdyż cechują się często wyższą zawartością metali ciężkich i amin biogennych w porównaniu ze świeżymi i mrożonymi rybami. Tuńczyk nie należy do najbardziej wartościowych ryb, ze względu na ograniczoną ilość wartościowych tłuszczy. Sugerowałabym oprzeć dietę na takich rybach jak łosoś, pstrąg, halibut, śledź, makrela i ewentualnie z ryb chudych dorsz. Proszę także pamiętać o poddaniu ryb dokładnej obróbce termicznej przed spożyciem. Życzę dużo zdrowia.