Jedzenie umytych, gotowanych ziemniaków w mundurkach

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy jedzenie umytych w letniej wodzie, potem ugotowanych w "mundurkach"ziemniaków może jakkolwiek zaszkodzić? Żołądkowi, układowi pokarmowemu? I, jeśli mogę, jeszcze jedno pytanie. Czy ma w ogóle sens jedzenie ziemniaków w "mudnurkach"? Przeciż temperatura gotowania niszczy większość witamin. Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna P.

Witam,

jedzenie umytych i ugotowanych ziemniaków nie zaszkodzi przewodowi pokarmowemu. Ziemniaki i ugotowane ziemniaki w mundurkach nie mają wiele witamin. Wiele z nich jest niszczonych pod wpływem temperatury a część zostaje w wodzie. Są o wiele bardziej wartościowe produkty np. kasze, ryże naturalne/brązowe, makarony razowe.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk