Jedzenie w kieszeni dziąsłowej

Witam! mam problem z kieszenią dziąsłową, która jest następstwem bardzo ściśniętych dwóch zębów ( 6 i 7). Codziennie muszę czyścić szczoteczką przestrzenie między zębowe. Za każdym razem podrażniam sobie przy tym dziąsło. Czy istnieje jakieś rozwiązanie problemu ciągłego wpadania pokarmu między zęby (w tą kieszeń dziąsłową). Jakiś zabieg czy cokolwiek? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam,
Jeżeli przyczyną jest zbyt mała przestrzeń pomiędzy zębami , to najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowe ułożenie zębów aparatem ortodontycznym. Dlatego prosze umówić się do lekarza ortodonty na konsultację. Jeżeli leczenie ortodontyczne nie będzie możliwe do przeprowadzenia , to należy rozważyć opcje leczenia protetycznego. Jednak zdecydowanie na początek sugeruję konsultację u ortodonty.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło