Jedzenie w nocy przez 7-miesięczne dziecko

Witam, mój synek od około 4 mies życia zaczął przesypiać całe noce, ale ostatnio się to zmieniło. Niedawno skończył 7 mies i znowu budzi się w nocy. Gdy skończył 6 mies odstawiłam go od pieri i przeszliśny na mm. Do jedzenia przed snem podaję mu 6 miarek mleka do 180ml wody z 1 łyżeczką kaszy manny. Chodzi spać koło godziny 21 i budzi się miedzy 1 a 3. dopiero jak podaje mu mleko(nie zjada wiele bo ok 3 miarki) zasypia. Co dawać mu przed snem by spał całą noc i jak oduczyć go jedzenia w nocy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Budzenie się dziecka w nocy może być spowodowane zbyt małą dawką jedzenia w ciągu dnia. Proszę udać się na wizytę do pediatry, który ustali prawidłowy schemat żywienia.