Jem mało, piję dużo wody - jak schudnąć?

Mam 14 lat, mam 160 cm, a ważę 75 kg ; [ Nie wiem co robić, przeważnie jem jeden posiłek dziennie, piję dużo wody, słodyczy mało co. Nie mam do nich słabości; ) chcę schudnąć i proszę o jakąś dobrą dietę ;-D Proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję.

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Nie bez powodu wszyscy eksperci powtarzają, aby jeść 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. W odchudzaniu i prawidłowym odżywianiu króluje zasada - jedz mniej, ale częściej. Wówczas organizm otrzymuje małą ilość energii, dzięki czemu może ją wykorzystać i jej nie odkłada, jednocześnie jeśli otrzymuje ją za rzadko, wówczas nastawia się na tryb przetrwania i odkłada każdą ilość energii w postaci tkanki tłuszczowej.

Dlatego zanim zaczniesz się odchudzać, zapoznaj się ze zdrowymi zasadami żywienia i postaraj do nich zastosować. Zajrzyj do artykułów w dziale http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Staraj się również więcej czasu spędzać na aktywności fizycznej, która przyspiesza przemianę materii i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Pozdrawiam.