Jesienne bóle brzucha a wrzody żołądka

Dzień dobry, odczuwam ostatnio bóle brzucha, które miewałem już rok, dwa lata temu kiedy leczyłem się na wrzody żołądka. Słyszałem, że jesienią często bóle powracają. Chciałem dowiedzieć się, czy jest to prawda i jakie leczenie w tym przypadku mógłbym zastosować. Poprzednio brałem Emanerę 20mg, raz dziennie na czczo.

Witam,

bakterie, które powodują wrzody żołądka bardzo często uaktywniają się na wiosnę i na jesieni. Lekarze z reguły zlecają wtedy antybiotykoterapię. Jak tylko objawy ustaną radziłabym jak najszybciej zrobić testy na ukryte nietolerancje pokarmowe i zastosować dietę eliminacyjną. Dzięki temu układ odpornościowy będzie odciążony i być może na wiosnę bakterie wrzodowe się nie namnożą.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska