Jeśli nie autyzm, to co to jest?

Witam.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Jednocześnie nasuwa mi się kolejne. Domyślam się, że dziwne zabawy mojego dziecka to nic innego jak stymulacje wzrokowe. W związku z tym, czy takiego rodzaju stymulacje występują tylko u dzieci z autyzmem, czy też zdarza się, że dzieci zdrowe (nie autystyczne) też poszukują tego typu wrażeń? Dodam, że syn nie ma problemu z kontaktem wzrokowym. Jest fajnym chłopcem. Zaczął mówić, że kocha, lubi mamę, tatę, babcię. Sen z powiek spędzają mi tylko te jego obsesje i mowa. Dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do poszukania pomocy u innego specjalisty, który rozwija Pani wątpliwości lub postawi właściwą diagnozę. Takie dziwne " zabawy" światełkami przed oczami zdarzało mi się widzieć u dzieci z padaczką, choć trudno powiedzieć co sprawia, że maluszek właśnie tak się stymuluje światłem. Może takie zachowanie nie jest stymulacją ale zachowaniem kompulsywnym (musi wykonać tą czynność zawsze w jakimś określonym momencie, jeśli tego nie zrobi wybucha bardzo gwałtownie). Być może dziecko cierpi na zespół Aspergera (dziwna mowa, obsesje, zachowania kompulsywne?- tyle wiem z listu), ale tego niestety bez obserwacji dziecka nie jestem w stanie jednoznacznie sprawdzić.

Pozdrawiam