Jestem 6 tygodni po porodzie i dalej wszystko mnie boli. Czy to możliwe?

Jestem 6 tygodni po porodzie, ale wszystko w środku boli mnie dalej. Poród miałam ciężki, bo lekarz szył mnie przez godzinę przez popękaną pochwę. Ostatnio zauważyłam też gęsty śluz, raczej przezroczysty, choć zdarza się też lekko brązowy. Byłam u lekarza na kontroli, ale on powiedział, że wszystko się dobrze zagoiło, a mnie wciąż boli. Nie wiem już co robić. Dodam, że karmię piersią. Proszę o poradę: czy iść do innego lekarza?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyjmuje się, że połóg (czyszczenie i obkurczanie się macicy) trwa zwykle 6-8 tygodni. Jeżeli nie będzie Pani krwawić obficie, a ból nie będzie bardzo intensywny, to myślę, że nie ma potrzeby iść teraz do lekarza. Może Pani odczekać dwa tygodnie i jeżeli ból będzie się utrzymywał, udać się na ponowną kontrolę. Cieżki przebieg porodu może usprawiedliwiać dłuższe gojenie i dłużej trwające dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie!