Jestem aktywna fizycznie: skąd moja wysoka waga?

Witam :) Mam 13 lat, 161 cm wzrostu i ważę aż 56,7 kg. Nie mam pojęcia skąd się bierze moja waga ;/Ogólnie jestem szczupła. Jestem aktywna fizycznie - trenuję tenis, ćwiczę na wych-fiz. Bardzo źle się czuję z moją wagą, chociaż patrząc na mnie nikt nie powiedziałby że ważę aż tyle. Proszę o radę - skąd się ta waga bierze? I proszę o jakieś ewentualne diety, aby schudnąć nie z wizerunku, a z wagi.

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała jak najbardziej jest prawidłowa. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej, że sama dobrze czujesz się ze swoim ciałem. Podana wartość wagi może wynikać na przykład z faktu, że jesteś umięśnioną kobietą, tym bardziej, że jak opisałaś pamiętasz o regularnej aktywności fizycznej. Pamiętaj też, że niektórzy ludzie mają bardziej rozbudowaną tkankę kostną, przez co jest ona cięższa. Wartość wagi nie powinna Cię zatem martwić, ani tym bardziej być powodem do restrykcyjnego odchudzania.