Jestem bardzo otyły. Jak mogę schudnąć?

Witam serdecznie. Mam 17 lat, ważę 130 kg przy wzroście 174 cm. Mój tryb to taki siedzący, a co do aktywności fizycznej, to spacerki do sklepu. Stosowałem różne diety, ale nic mi nie pomogło. W mojej rodzinie nikt nie ma problemów z wagą. Nie byłem u lekarza i nie miałem żadnych przeprowadzanych badań. Co do mojego jadłospisu to codziennie jest inny, jem co mam ochotę i o różnych godzinach nienormowanych, bardzo lubię słodycze. Nie choruję na przewlekłe choroby. Bardzo chciałbym schudnąć tak do 80-90 kg. Ale to marzenie. Proszę o pomoc. I z góry bardzo dziękuję, pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Niestety, zanim przystąpisz do włączenia diety, niezbędna jest ocena stanu Twojego zdrowia. Z tego też względu koniecznie udaj się do lekarza. Twoja masa ciała jest wyjątkowo duża i nie potrafię jednocznacznie ustalić przyczyny tego problemu, ponieważ informacje przez Ciebie podane są bardzo wybiórcze.

Czasem do wystąpienia otyłości przyczyniają się czynniki inne niż nieprawidłowe żywienie, czy niewielka aktywność fizyczna.
Proszę więc, abyś zmagania z masą ciała rozpoczął od  wnikliwego przebadania się. Stanowi to także punkt wyjścia do ustalenia dalszych zaleceń dietetycznych.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam