Jestem chuda i mam małe piersi - jak to zmienić?

Witam ślicznie. Mam 16 lat, ważę 59 kg przy 165 cm wzrostu. Mam niedowagę i chcę przytyć, ale jest mi tak trudno. Na dodatek nie mam w ogóle piersi. Jak tu przytyć i sprawić, aby piersi urosły? Co mam jeść i czy dodatkowo mam ćwiczyć? Proszę bardzo o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niektórzy myślą, że aby przytyć, należy unikać aktywności fizycznej, jeść dużo słodyczy, fast foodów, dużo tłustych potraw i nieregularnie... Nic bardziej mylnego!

Dieta osoby, która chce zdrowo przytyć, jest bardzo zbliżona do zdrowej diety osoby o prawidłowej masie ciała. Powinna składać się przynajmniej z 5 posiłków rozłożonych w równych odstępach czasu. Jest to wyjątkowo ważne zalecenie, ponieważ usprawnia naszą przemianę materii i zapobiega niedożywieniu.

Dieta taka powinna średnio dostarczać 40 kcal/kg masy ciała. Zatem należy stanowczo zwiększyć ilość kalorii w diecie. Poza produktami, które zalecane są w racjonalnym sposobie odżywiania, takimi jak chude mięsa, nabiał, warzywa, owoce, tłuste ryby, należy zwiększyć spożycie tzw. zdrowych "bomb kalorycznych". Ich źródłem są orzechy, nasiona sezamu oraz słonecznika, pestki dyni, dżemy, miód, kaloryczne owoce, takie jak awokado, banany, winogrona. Do jogurtu warto dodawać suszone owoce, które mają więcej kalorii niż surowe.

W miarę zwiększania masy ciała również powinien poprawić się Twój wygląd piersi. Jesteś na etapie dojrzewania, dlatego nie wszystko stracone.

Wbrew pozorom regularna aktywność także może pomóc osobie, która chce przytyć, ponieważ zwiększa apetyt. Poza tym lepiej zwiększyć swoją masę ciała w kierunku tkanki mięśniowej, a nie tłuszczu.

Pij wodę mineralną, a częściowo płyn ten możesz zastąpić sokami owocowymi oraz warzywnymi - dadzą dodatkowe kalorie, porcję witamin oraz mikroelementów.

Pozdrawiam
Anna Kacperska