Jestem cierpliwa i chciałabym schudnąć do lutego. Jaka dieta jest dla mnie odpowiednia?

Witam, mam na imię Agata, mam 14 lat i ważę ok. 67 kg przy wzroście 167 cm. Chciałabym uzyskać wagę 56 kg. Jestem cierpliwa i chciałabym schudnąć do lutego:) Proszę o pomoc i jakby była taka możliwość, ułożenia mi diety, np. na tydzień mogłabym się na niej wzorować;) Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam,
Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, jednak utrata 11 kg w ciągu 2 miesięcy nie będzie korzystna. Powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, iż odchudzanie to proces długotrwały, ale tylko dzięki temu będzie bezpieczny i da pożądane skutki bez efektu jojo.
Nadwaga, a co za tym idzie otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób, są także przyczyną złego samopoczucia i negatywnego postrzegania własnej osoby. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania, Twój wygląd ulega zmianom i trudno jest Ci je zaakceptować. Powinnaś udać się do dietetyka, który pomoże Ci nauczyć się, jak zdrowo jeść oraz żyć, aby zmniejszyć masę ciała i nie doprowadzić do dalszej nadwagi.
Z mojej strony polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety
Zapoznaj się z nimi i postaraj wdrożyć je w życie. To bardzo ważne. W szkole na przerwach dbaj o regularne spożywanie posiłków, które przygotujesz w domu. Zdrowe odżywianie nie wymaga wielu poświęceń, ale na początku powinnaś się zmobilizować.
Weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, a także ćwiczenia wysiłkowe, np. na siłowni czy fitness. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.
Pozdrawiam