Problemy z erekcją po zawale serca

Jestem facetem po czterdziestce i praktycznie zawsze miałem problem z erekcją. Gdy byłem z dziewczyną zwodu nie miałem lub był niewystarczający i po chwili miałem wytrysk. Czuję podniecenie, lecz nie mam zwodu. Nie wiem jaka to przyczyna i co robić, jestem po zawale, może to problemy z krążeniem.

Witam! Zaburzenia erekcji oraz przedwczesny wytrysk mogą mieć wiele przyczyn. Wśród przyczyn można wymienić zarówno te somatyczne uwarunkowane głównie zaburzeniami krążenia jak również psychiczne. Aby wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę w Pańskim przypadku konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu oraz wykonanie ewentualnych badań laboratoryjnych (m.in. lipidogram, glukoza na czczo, badania hormonalne). Z uwagi na przebyty zawał mięśnia sercowego miażdżyca naczyń jest dość prawdopodobną przyczyną. Bardzo ważną informacją jest czas występowania zaburzeń, wg Pana problem mógł występować już od momentu rozpoczęcia współżycia, wówczas gdy proces miażdżycowy nie był zaawansowany lub był nieobecny, co może sugerować podłoże psychiczne problemu. Podsumowując konieczna jest konsultacja urologiczna, lekarz zróżnicuje przyczynę i będzie mógł dobrać ewentualne leczenie. Jeśli dominującą przyczyną okaże się czynnik psychiczny to warto skonsultować problem z seksuologiem. Pozdrawiam serdecznie!