Jestem gejem, co mam robić?

Mam 17 lat. Jakieś 5 lat temu zauważyłem, że pociągają mnie mężczyźni. Nie zwracałem na to uwagi, stwierdziłem, że to przejściowe. Im starszy się robiłem tym bardziej mnie to niepokoiło. Zacząłem zwracać uwagę na kumpli podczas przebierania się w szatni przed w-f. Zacząłem wchodzić na strony pornograficzne dla homoseksualistów, tworzyć fantazje. Nie potrafię tego dobrze wyjaśnić, ale to mnie równocześnie podnieca i brzydzi. Nie mogę tego powiedzieć nikomu, w szczególności rodzicom... To by ich zniszczyło, byli by zdruzgotani. Czuję, że zaczyna mnie to przerastać. Nie radze sobie z tym. Czuję się coraz mniej akceptowany, niekiedy nawet mam myśli samobójcze. Potrzebuje pomocy... Ja nie chce być gejem! Wiem, że w dzisiejszych czasach się tego nie leczy, ale ja chcę być normalny! Co mam robić? Czy da się mi pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Twój problem jest bardzo poważny, a Ty zostałeś z nim sam. Orientacja seksualna jest trwałą preferencją i trudno jest na nią wpłynąć. Jednak możesz starać się zrozumieć to, co się z Tobą dzieje i poznać lepiej siebie.
Zachęcam Cię do kontaktu z seksuologiem lub psychologiem. Mógłbyś wtedy porozmawiać o swoich trudnościach ze specjalistą, co może pozwolić Ci poprawić swoje samopoczucie i sytuację psychiczną. Oprócz bezpośredniego kontaktu ze specjalistą możesz skorzystać z telefonu zaufania Stowarzyszenia Lambda 22 628 52 22. To w jaki sposób wpłyniesz na siebie i czy będziesz chciał skorzystać z pomocy zależy wyłącznie do Ciebie.

Pozdrawiam